BARBORA - Jej osobným číslom je 3 - Schopnosť. Napriek svojej výraznej ženskosti, je to osoba s veľmi mužským nazeraním na svet. Vie sa prispôsobiť a využívať iných, ale vždy sa snaží zakryť to jemným vystupovaním a šarmantným správaním. Je teda nebezpečná a vie sa presadiť aj v tom najnevhodnejšom prostredí. Toto meno je teda výhodné, môže ho nosiť akékoľvek znamenie, vhodnou farbou je oranžová. V láske a citoch sú Barbory dosť kolísavé, prelietavé a málokedy sa vedia zamilovať celkom bez kontroly. Ich povaha vyžaduje boj, zmeny, náhle udalosti, musia mať adrenalín na určitej úrovni, aby povedali, že majú za sebou dobrý deň. Preto je život s nimi nádherný, vždy plný udalostí a úplne bez nudy.

 

BARTOLOMEJ - Osobným číslom tohto mena je 9 - Génius. Je vhodné pre akékoľvek znamenie, vhodnými farbami sú všetky netradičné a originálne. Tento muž je silnou osobnosťou, s vysokými nárokmi na seba, ale aj na iných. Je výnimočný, pretože dokáže jednať s každým jeho rečou a snaží sa vyzdvihnúť aj v iných to dobré. Preto ho ľudia majú radi a vyhľadávajú jeho spoločnosť. V láske je maximálne stabilný, jeho jedinou túžbou je mať spokojné rodinné zázemie a až na druhom mieste je práca a jeho uplatnenie.

 

BELO - Belo je muž činu. Síce nie veľmi rozhľadený a sčítaný, no vždy rýchly a bystrý. Málokedy mu niečo ujde a aj keď nevie všetko o tom, čo potrebuje k svojim úspechom, netrápi sa nad tým. Verí v šťastie a šťastnú hviezdu, snaží sa využiť svoju intuíciu a aj to nadprirodzené, čo v sebe tuší. Nemá síce dostatok času sa venovať všetkému a všetkým, na ktorých mu záleží, ale svojou úprimnosťou a ochotou pomôcť, si získava srdcia a podporu aj u neznámych ľudí. jeho povesť je dobrá a keďže vie speňažiť väčšinu svojich nápadov, býva obletovaný a zbožňovaný. Ak sa vyhne alkoholu a zlej spoločnosti, dostane sa až na vrchol s minimálnymi sklamaniami. Toto meno má osobné číslo 3 - Schopnosť, je vhodné pre znamenia : Blíženci, Rak, Baran, Škorpión a Strelec. Vhodnou farbou je fialová.

 

BENJAMÍN - Osobným číslom tohto mena je 5 - Riziko. Tento muž je mužom činu, nikdy pridlho nepremýšľa a neváha. Má v sebe veľa intuície, dokáže sa vždy vynájsť, vybrať si tú správnu cestu a dosiahnuť to, po čom túži. Nemá problém s presadením vlastných nápadov a myšlienok, ak chce, dosiahne naozaj aj vysoké ciele. Vie vždy využívať aj nadanie iných a spolupracoať aj s veľmi konfliktnými typmi. V láske sa mu darí až nadmieru, nevie teda oceniť úprimné a vášnivé city, pretgože vždy mu stačí len málo času, aby dosiahol svoje. Keď sa však ožení, je verný a ak by ho jeho polovička podviedla, tak je schopný aj vraždiť. Toto meno je vhdoné pre znamenia : Ryby, Škorpión, Strelec, Panna, Býk a vhodnou farbou je zelená.

 

BERNARD - Bernardom sa málokedy niečo nevydarí. Pokiaľ už v mladosti pracovali a mali možnosť investovať svoje peniaze, rýchlo zbohatnú. Ak ich okolie uvažuje o spolupráci s nimi, je to ten najlepší nápad. Bernardom šťastie praje a vždy sa ho ujde aj iným. Radi sa podelia so svojimi ziskami, ale záleží im na verejnom uznaní. Pre slávu a popularitu sa dokážu zriecť hocičoho, sú ideálnymi politikmi a diplomatmi, radi sa predvádzajú a snažia sa na každého zapôsobiť čo najlepšie. Majú radi ženy a rýchlo striedajú partnerky, no keď usúdia, že prišiel čas na založenie rodiny, potom si vyberajú naozaj zodpovedne a snažia sa byť dobrými manželmi a otcami pre svoje deti. Toto meno má osobné číslo 3 - Schopnosť, je vhodné pre znamenia : Baran, Blíženci, Panna, Škorpión a Vodnár, vhodnými farbami sú fialová, modrá a červená.

 

BERTA - Osobným číslom tohto mena je 9 - Génius. Je to žena, ktorá zvládne akúkoľvek situáciu a vyťaží z nej pre seba maximum. Nikdy sa nestratí a dokáže sa o seba postarať aj v tom najhoršom období. Spolupracovať s ňou je radosť a stáť za ňou sa oplatí. Nikdy nepodrazí svojich priateľov, no zradu pomstí ukrutne. Nevie nič robiť napoly, do každej činnosti sa púšťa s plným nasedením a dosiahne ocenenie raz dva. Ona je typom ženy, ktorá je pre iných príkladom a dokáže viesť iných k úspechu, motivovať ich a nikdy sa nevzdá bez boja. Toto meno je vhodné pre znamenia : Panna, býk, Kozorožec, Ryby, Býk a vhodnou farbou je fialová.

 

BEÁTA - Beáta má osobné číslo 4 - Sila. Navonok síce pôsobí nevinne a bezbranne, no v jej vnútri sa spriadajú plány takých rozmerov, až človeku vyráža dych. Neplánuje na dni, či mesiace, ale na roky dopredu a svoje okolie postupne manipuluje. Ale nezneužíva svoju silu, práve naopak, uznáva aj názory iných a svoje plány priebežne mení. Býva však prefíkaná, úskočná a na mužov používa bez škrupúľ všetky ženské zbrane. Žena s takýmto menom sa nakoniec vždy dostane tam, kam chce a nedbá na to, čo zaplatí, ak len načas získa to, po čom túži. Nikdy však nebude šťastná, lebo stále sa bude cítiť v ohrození a aj keď si neprizná svoje obavy, podvedome bude čakať útok z rôznych strán. Toto meno je vhodné pre znamenia Rýb, Váh, Panny a Kozorožca. Vhodnou farbou je červená.

 

BEŇADIK - Tento muž má v sebe veľa pozitívnych síl, je duchovne založený a dokáže postrehnúť veľmi veľa dôležitého a utajeného. Pokiaľ však vyrastá v rodine, ktorá je materiálne založená, stane sa z neho zakomplexovaný človek, ktorý bude mať stále pocit, že mu niečo chýba. Bude preňho ťažké nájsť pre seba uspokojenie, lebo stále bude riešiť konflikt medzi vlastnými potrebami a názormi, či požiadavkami svojich blízkych. Bude teda stále musieť niečo obetovať, aby dosiahol pochopenie a pomoc. Toto meno je dobré v spojení s akýmkoľvek znamením, privoláva k sebe dobré vibrácie a pomáha svojmu nositeľovi aj v ťažkých situáciách. Osobným číslom je 2 - Dobrota. Vhodnou farbou je žltá.

 

BIBIANA - Jej osobné číslo ju predurčuje k mnohým sklamaniam a smútkom. Býva priveľmi nežná, jemná a citlivá - tak ako to napovedá 6 - Nežnosť. Ak sa k tomu pripletie aj detstvo v nie príliš vyrovnanej rodine, tak sa z Bibiany ťažko stane výrazná osobnosť. Preto by sme mali toto meno dať zásadne silnejším znameniam - Baranom, Pannám, Kozorožcom, Strelcom, tieto dokážu pomôcť svojej nositeľke k zvládnutiu tých ťažších úloh v živote a znášať lepšie problémy. Bibiany sú všade obľúbené pre svoju ochotu pomôcť a poradiť, vedia byť dobrými " bútľavými vŕbami" , ale dlho potrvá, kým si nájdu toho správneho. Ba často si tak málo dôverujú, že radšej preberú priateľa svojej priateľke, pretože podľa nich práve ona má dobrý vkus a jej chlapec bude určite vhodný aj pre Bibianu. Ak používajú meno Biba, potom ich osobné číslo bude 9 - Génius, čo v spojení so silnejším znamením bude veľmi dobré, so slabším však viac uškodí, ako poslúži.

 

BLAHOSLAV - Muž, s takýmto menom, to nemá ľahké. Priveľa veí ho rozptyľuje a nedokáže sa naplno venovať jednej činnosti. Musí sa snažiť viac koncentrovať a hľadať pre seba len to jedno, čo by ho bavilo. Veru, je dôležité, aby sa venoval práci, ktorá ho baví, zaujíma, lebo ak sa zahrabe v nudnej a opakujúcej sa práci, potom sa veru úspechu nedočká. Musí už odmala viac cvičiť a sledovať svoj organizmus, lebo má v sebe priveľa zárodkov rôznych chorôb. Toto meno je dosť riskantné a mali by sme ho dávať len osobám, narodeným v silných znameniach : Baran, Býk, Lev, Škorpión. Osobným číslom je 6 - Nežnosť, v spojení so silným znamením vytvorí dobrý základ a predpoklady na úspech sa oveľa zvýšia. Vhodnou farbou pre nositeľa tohto mena je modrá, najlepšie v tmavých odtieňoch.

 

BLANKA - Osobným číslom tohto mena je 9 - Génius. Pre ženu je to dosť ťažké meno, lebo aj keď priťahuje k sebe veľa energie,Blanky nedokážu využiť jeho silu v plnej miere. Majú stále pocit nadradenosti, bývajú namyslené a panovačné. Vedia konať rýchlo, aj riskovať, no nechcú platiť za svoje chyby a tak sa radšej vyhovárajú, či zatajujú, len aby nemuseli niečo zo svojich ziskov vrátiť, či stratiť. V láske sú veľmi náročné, vyžadujú absolútnu poslušnosť a vernosť, no ak narazia na rovnako silnú osobnosť, rady sa pordobia a zmenia sa k lepšimu, stanú sa ženskejšími a citlivejšími. Jedine láska ich môže zmeniť a umožní im nájsť samé seba. Toto meno je vhodné pre znamenie Vodnára, Strelca, Panny a Raka. Vhdonou farbou je oranžová.

 

BLAŽEJ - Osobným číslom tohto mena je 4 - Sila. Blažej vie, ako sa má v živote správať, aby dosiahol svoj cieľ. Nemá zábrany, vie sa prispôsobiť nárokom iných, snaží sa vychádzať potrebným ľuďom v ústrety. Svoje okolie rozdeľuje na tých, ktorým už pomohol, teda sú mu zaviazaní a na tých, ktorých on potrebuje. Buduje si postupne kontakty, snaží sa ku každému byť milý a ústretový, ale naozaj blízkymi sa mu stanú ľudia až po dlhých rokoch. Navonok pôsobí ako otvorený a prístupný muž, dobrý spoločník a veselý kamarát, no vo vnútri sa vždy správa opatrne a až po dlhom čase si vyvolí ľudí, ktorí sa stanú jeho priateľmi až do konca života.Tak isto postupuje aj v láske, aj tu dlho hľadá a je veľmi trpezlivý, kým sa odhodlá zverejniť svoje city. Toto meno je vhodné pre znamenia Býka, Váh, Strelec a Baran, vhodnou farbou je zelená.

 

BLAŽENA - Osobným číslom tohto mena je 9 - Génius. Pre ženu je to dosť závažné meno, ktoré prináša mnoho zmätku a ambícií, čiže Blaženy to nemajú ľahké. Snažia sa mať všetko okolo seba pod kontrolou a sledujú svojich blízkych pozorným okom. Možno práve kvôli ich prehľadu o dianí okolo nich, väčšina ľudí ich považuje za klebetné a intrigánske osobnosti. No nie je to tak, ony sa len snažia vedieť kedy a komu podať pomocnú ruku, pretože v ich povahe víťazí súcit a pochopenie. Ich nápady a myšlienky nie sú zanedbateľné a keby našli podporu, tak by sa veľmi rýchlo dostali k peniazom a úspechu. No to je práve ich slabina - ony sa totiž zásadne obracajú na ľudí, ktorí ich len využijú a potom zahodia. Kvôli tomu bývajú občas neznesiteľne cynické a vypočítavé, no tento stav im nie je vlastný, teda sa časom znovu vrátia k svojmu obvyklému správaniu. Toto meno je vhodné pre znamenia Panna, Vodnár, Váhy, Strelec a vhodnými farbami sú modrá a zelená.

 

BOHDAN - Osobným číslom tohto mena je 6 - Nežnosť. Napriek tomu však nemôžeme povedať, že Bohdan je nejaká cintľavka, alebo citlivka. Vie však používať aj svoju citovú stránku a pomáhať iným aj bez výslovného požiadania. Jeho jemný a nevtieravý spôsob komunikácie, mu získava veľa priateľov a môže sa spoľahnúť na každého, kto je dlhší čas v jeho blízkosti. Bohdan je obľúbeným spoločníkom, kamarátom a partnerom, je teda výhodné žiť s ním a pomáhať mu, ak je to potrebné. Nemá sklony k nevere, ani k intrigovaniu, či ponižovaniu iných. Potrebuje však pevnejšie vedenie a podporu, aby sa nepoddal svojej jedinej zlej vlastnosti - lenivosti. Vhodnou farbou je preňho zelená a je to meno vhodné pre akékoľvek znamenie.

 

BOHDANA - Osobným číslom tohto mena je 7 - Tajomnosť. Pre ženu je to dosť ťažké meno, lebo aj keď priťahuje k sebe veľa energie, Bohdany nedokážu využiť jeho silu v plnej miere. Majú stále pocit nadradenosti, bývajú namyslené a panovačné. Vedia konať rýchlo, aj riskovať, no nechcú platiť za svoje chyby a tak sa radšej vyhovárajú, či zatajujú, len aby nemuseli niečo zo svojich ziskov vrátiť, či stratiť. V láske sú veľmi náročné, vyžadujú absolútnu poslušnosť a vernosť, no ak narazia na rovnako silnú osobnosť, rady sa podrobia a zmenia sa k lepšimu, stanú sa ženskejšími a citlivejšími. Jedine láska ich môže zmeniť a umožní im nájsť samé seba. Toto meno je vhodné pre znamenie Vodnára, Strelca, Panny a Raka. Vhodnou farbou je oranžová.

 

BOHUMIL - Osobným číslom pre toto meno je 2 - Dobrota. Muž, ktorý má takéto meno je tým najlepším partnerom pre dlhodobý spoločný život. Stavia všetko na pevných základoch a aj keď sa rozhoduje rýchlo, nikdy nekoná bez premýšľania a plánovania. Jeho činy sú vždy motivované niečím vyšším, nie iba peniazmi a zárobkom, vždy sa snaží zabezpečiť každému pokoj a dobré pracovné prostredie. V láske je tiež stabilný a možno sa naňho spoľahnúť. Toto meno je vhodné pre znamenia : Strelec, Vodnár, Lev, Kozorožec, Panna. Vhodnou farbou je fialová, hnedá a svetlejšie pastelové odtiene.

 

BOHUMILA - Jej osobným číslom je 3 - Schopnosť. Je to výrazná osobnosť, plná energie a vie sa postarať o seba a aj svojich blízkych. Z každej situácie dokáže vyťažiť maximum a dosiahne aj nemožné. Pre ňu niet hraníc, alebo prekážok, ktoré by nedokázala zdolať, ak si nieťčo zaumieni, ťažko jej to niečo, alebo niekzto znemožní. Ale aj keď je taká silná a schopná, predsa má slabé miesto - city. Nevie nikdy odolať láske a ak ju jej partner stiahne do neistoty a využíva ju, nevie sa odpútať. Je to verná a stabilná partnerka, ktorá berie svoj manželský sľub doslovne a vytrvá aj v tom zlom, nielen v dobrom. Toto meno je vhodné pre znamenia : Rak, Panna, Kozorožec, Škorpin. Vhodnou farbou je podobne ako u Bohumila fialová a hnedá.

 

BOHUMÍR - Osobným číslom toho mena je 1 - Vodca. Pre muža je to veľmi výhodné meno, dokáže svojmu nositeľovi pomáhať a usmerňovať ho na jeho životnej ceste. Preto by bolo vhodné pre akékoľvek znamenie, z farieb je preňho vhodná tmavohnedá. Bohumír bude mať v živote vždy jasný cieľ a málokedy vybočí z priamej cesty. Ani city nebudú uňho nejako veľmi dôležité, aj keď ku svojim deťom bude vždy štedrý. Pokiaľ ide o vzťahy k ľuďom, Bohumil vie presne, čo vyžaduje a kto mu môže pomôcť v jeho snažení. Vyberá si spolupracovníkov a dovedie ich vždy k úspechu, aj keď on sám neznáša priveľkú pozornosť. Je typickou " šedou eminenciuo" , človekom v pozadí, bez ktorého by však nemohlo existovať ani jedno úspešné podujatie.

 

BOHUSLAV - Muž s takýmto menom nemá pred sebou ľahký život. Musí prekonať veľa prekážok a trápení, kým sa dostane k tomu, po čom zatúži. Hoci sa mu vždy spočiatku zdá, že je všetko ľahké a podarí sa mu dosiahnuť úspech ľahko, postupne sa objavujú prekážky a problémy, ktoré musí riešiť. Pokiaľ toto meno nosí muž, narodený v silnom znamení, ako Lev, Panna, Baran, alebo Býk, potom zvíťazí a problémy odstráni. No ak je to človek s kolísavou vôľou a nestály, tak sa veru úspechu nedočká, pretože sa vzdá v polovici cesty. Osobné číslo tohto mena je 8 - Peniaze. Znamená to, že ide o meno veľmi silné, plné vynikajúcich nápadov a plánov, no v spojení so slabými znameniami vedie k rozvratom a ťažkostiam. Preto je vhodné pre znamenia : Baran, Býk, Lev, Panna a vhodnou farbou je modrá vo všetkých odtieňoch.

 

BOHUSLAVA - Osobným číslom tohto mena je 9 - Génius, vhodné je pre znamenia Barana, Strelca, Škorpióna a Vodnnára. Vhodnou farbou je oranžová. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, sú to nežné a jemné ženy. Málokedy však dovolia iným, aby sa dostali až k ich podstate a radšej sa stavajú do úlohy nezraniteľnej a neporaziteľnej ženy. Sú silné, no ich sila pramení z ich vlastnej úcty k sebe a svojim schopnostiam. Nikdy nerátajú s pomocou iných, snažia sa zabezpečiť si všekto samé a aj sa im darí. Nemajú rady okolo seba priveľa ľudí, ani lichotenie, či pretvárku. Intrigy, klebety a ohováranie ich nudia a zúčastňujú sa ich len z nevyhnutnosti. Keby mohli, tak vytvoria ideálny svet, bez disharmónie a zloby, kde by každý dostal len to, čo mu patrí. Bohuslavy čaká úspech, aj bohatstvo, no je potrebné, aby sa nebránili pružnosti a rýchlejšie menili svoje rozhodnutia, ak príde čas. Pomalosť a neochota riskovať, to sú ich chyby, ale mohli by sa ich zbaviť, ak by im na tom záležalo.

 

BOHUŠ - Osobným číslom tohto mena je 8 - Peniaze. Vhodné je pre znamenia Panna, Kozorožec, Vodnár a Býk. Títo muži musia vždy bojovať, snažiť sa a útočiť, aby si od života niečo vybojovali. Nič nejde tak ľahko, ako sa zdá a tak sa mnohým už ani nechce žiť,takí sú vyčerpaní. No majú pri sebe šťastnú hviezdu, len sa nesmú vzdať. Sú obľúbení a obdivovaní, ale nikto im úprimne nepodá pomocnú ruku,za každú pomoc nakoniec zaplatia. Ale ich charakter je silný, ak sa vyhnú alkoholu, tak sa s nimi nakoniec stretneme v tých najvyšších kruhoch a nebudú sa musieť hanbiť za svoje činy. Ich námaha bude teda ocenená, len musia byť trpezliví. Farba, ktorá im pomôže je červená.

 

BOLESLAV - Jeho osobným číslom je 1 - Vodca. V povahe má teda tento muž vodcovské sklony, dokáže sa púšťať aj do ťažkých podujatí a nikdy sa vopred nevzdáva. Každý, kto sa nerád zúčastňuje boja a bojí sa riskovania, mal by si vybrať priateľa s takýmto menom. On totiž všetko vybaví za svojich slabších známych a podrží ich aj v kritických chvíľach. Lepšiu záštitu teda naozaj nemôžete nájsť. V láske je to muž vášnivý, zmyselný a plný energie, niekedy je až únavný. Považuje každú ženu za pevnosť, ktorú je možné dobyť a ak sa náhodou niektorá vzoprie jeho požiadavkám, bude ju prenasledovať až kým sa nevzdá. Je ťažké s takýmito ľudmi vyjsť, ak si chcete zachovať vlastný názor a kritizovať ich. Pokiaľ však budete ticho a ničím ich nenahneváte, potom budete stále v bezpečí a o všetko budete mať postarané. Vhodnými znameniami pre toto meno sú : Baran, Blíženci, Škorpión a Strelec. Vhodnou farbou je červená.

 

BONIFÁC - Bonifác je jemným a starostlivým človekom. Vždy sa niečoho, alebo niekoho obáva, je bojazlivý a nepriebojný. No vie sa občas zavesiť na niekoho vplyvného a potom, za jeho chrbtom sa dokáže zabezpečiť. Nerád je v centre pozornosti, radšej sa snaží byť v ústraní a nepozorovane si " prihrievať svoju polievočku" . Byť jeho spoločníkom znamená vykonávať jeho nápady a vystavovať svoje postavenie riziku zaňho. Bonifác totiž nikdy neriskuje, nikdy sa nesnaží priveľa investovať, alebo sa presadiť do centra diania. Aj v rodine e radšej mimo rozhodovania a zodpovednosť za všetko radšej nechá na svojej partnerke. Pritom sa však rád hrá na vodcu a snaží sa aspoň pred príbuznými vystupovať autoritatívne. Je to však len maska, on nie je ani schopný, ani agresívny, on je nežný - také je aj jeho osobné číslo - 6 - Nežnosť. Toto meno je vhodné pre znamenia : Blíženci, Baran, Strelec, Lev, pretože tieto ho dokážu viac dostať do popredia a podporia v ňom chuť do boja a riskovať. Vhodnou farbou je modrá.

 

BORIS - Toto meno má osobné číslo 4 - Sila. Jeho nositeľ je " ostrý" chlapík. Má v sebe iskru a chuť do boja s akýmkoľvek problémom, potrebuje stálu aktivitu a rýchly spôsob života. Žiadne istoty, pokoj, pohoda, alebo normálny rodinný život - to mu nevyhovuje, on musí stále niečo robiť, riskovať a budovať, aby mal pocit, že žije. Občas si oddýchne a vtedy sa mení na milého, príjemného a šarmantného spoločníka, vie si urobiť čas pre svojich blízkych a vypočuť si ich problémy, či ponosy. Pôsobí tak, akoby v ňom boli spojené dve osobnosti a tieto dve osobnosti v jednom dosť mätú každého, kto má k nemu blízko, pretože sa v Borisovi nedá vyznať. Naňho neplatia obvyklé pravidlá, on si všetko robí po svojom a nakoniec sa stane uznávaným a bohatým. Teda napriek minimálnemu pochopeniu jeho činov sa oplatí žiť s Borisom a starať sa oňho, pretože on nikdy nezabudne na to, čo mu človek urobí - či už dobré, alebo zlé. Toto meno je vhodné pre Barana Blížencov, Váhy a Škorpióna. Vhodnou farbou je zelená.

 

BOŽENA - Táto žena je silným stvorením a aj keď pôsobí nežne, alebo jemne, nie je to obetný baránok. Vie sa o seba postarať a rieši nejedn závažný problém za iných. Vie vždy kam z konopí, ako si poradiť, ako získať podporu pre svoje plány a vie aj to, ako má využívať svoje danosti. Nikdy nebude v pozadí, stále má kopu nápadov a práce s ich realizáciou. Muži po jej boku pôsobia nevýrazne, nesiahajú jej ani po členky a tak ťažko nájde toho pravého. Celkovo jej však vyhovuje taký stav, radšej sníva o svojom " princovi na bielom koni" , akoby ho mala hľadať. V duši je romantička, ale láska je jediná slabosť v jej osobnosti. Inak je ostrá, silná a schopná. Jej osobným číslom je 5 - Riziko, teda je jasné, že sa vie o seba postarať. Toto meno je vhodné pre znamenia : Strelec, Vodnár, Ryby, Blíženci. Vhodnou farbou je modrá.

 

BOŽIDARA - Pre Božidary je typický odpor ku všetkému negatívnemu a smutnému. Vedia sa tešiť aj z mála a sú rodené optimistky. Keby vždy mali dostatok peňazí, tak by dokázali vyčariť pre svojich blízkych skutočne rajskú záhradu. Snažia sa nájsť v každom len to dobré a nikdy sa nevzdávajú, aj keď ich občas stretne nejaká tragédia. Neberú si nič priveľmi k srdcu, vždy sa snažia nájsť aj v zlom niečo dobré a tak sa nakoniec naozaj dočkajú úspechu, ocenenia a pochopenia. Osobným číslom tohto mena je 2 - Dobrota, sú teda schopné precítiť bolesti iných, ale vlastné bagatelizujú a nezveličujú ani problémy, ktoré im osud stavia do cesty. pre nich neexistuje neprekonateľná prekážka, vedia, že všetko sa dá nejako riešiť a nedá im, aby aj iných o tom nepresviedčali. Toto meno je vhodné pre znamenia : Váhy, Blíženci, Kozorožec, Býk a Panna. Vhodnou farbou je zelená.

 

BRANISLAV - Toto meno má osobné číslo 4 - Sila. Takýto muž pôsobí dobrým dojmom, priťahuje k sebe mnoho zaujímavých osobností a vie uspokojiť tých, na ktorých mu záleží. Nie je ani vyslovene zlý, ani vysovene dobrý. Pri každom rozhodnutí sa v jeho duši odohráva boj - podľa toho, čo vyhrá, tak sa zachová. Je teda ťažké povedať o ňom nejaký jasný názor, vždy vie prekvapiť a niekedy aj zradiť. V láske je však priamy a nikdy nehovorí inak, ako myslí, takže každá z jeho vyvolených vie kedykoľvek na čom je. Stačí sa spýtať a odpoveď je pravdivá. preto o ňom nemôžeme tvdiť, že je taktný, alebo ohľaduplný, no ak sa rozhodne pre jednu ženu, je verný a stály. pokiaľ ide o prácu, má v sebe dostatok energie a časom sa dopracuje aj k úspechu, no postupne, nie rýchlo. Toto meno je vhodné pre znamenia : Škorpión, Panna, Býk a vhodnou farbou je červená a hnedá.

 

BRANISLAVA -Osobným číslom tohto mena je 5 - Riziko, vhodné je pre znamenia Barana, Býka, Blížencov a Panny, vhodnou farbou je modrá vo všetkých odtieňoch. Branislava vždy rada riskuje, hľadá rôzne skratky na svojej ceste nahor a nebaví ju správať sa podľa nejakých ustálených pravidiel. Tieto ženy je preto možné nájsť v rôznych " neženských" povolaniach, kde si budujú svoju kariéru napriek veľkému súpereniu. Branislavy to síce nemajú na ružiach ustlané, ale ani to neľutujú, ich by to vôbec netešilo, ak by všetko dostali ako sa hovorí " na tácke" . Samozrejme, aj u nich, tak ako u každého, sa občas prejavia depresie a malovernosť vo vlastné sily, ale u nich to nikdy netrvá dlho - vždy sa snažia konať tak, aby sa dostali čím skôr na vrchol a je im jedno, akou cestou.

 

BRIGITA - Osobným číslom tohto mena je 1 - Vodca. Tieto ženy majú nadanie a mnoho talentu, vedia sa presadiť a bojovať za vlastné názory. Nikto im nemôže nič dokázať a presvedčiť ich bez dôkazov a logického uvažovania. Veľmi ťažko dokážu uveriť vo vyššie sily, ony majú rady vo všetkom poriadok a prehľad. Sú to ženy plné odvahy a bojovnosti, málokto odolá ich argumentom, no pretože sú úprimné, používajú vždy otvorený boj. A to nevyhovuje každému v ich okolí, teda sa často stávajú obeťami intríg a klebiet. Najlepšie sa im spolupracuje s mužmi, s nimi vedia jednať na rovinu a bez zaváhania sa dokážu dostať na vyššie posty. Sú vynikajúce matky, nezatvárajú oči pred problémami a vedia pochopiť skoro všetky ľudské hriechy. Toto meno je vhodné pre znamenia : Strelec, Baran, Býk, Lev, Panna a vhodnou farbou je modrá.

 

BRONISLAVA -Bronislava je žena plná tajomstviev a vzájomne si odporujúcich činov, či sľubov. Je veľmi nestála, plná pochybností, nikdy nevie, čo by mala robiť skôr a čomu by sa mala vyhýbať. O svojej budúcnosti má dosť reálnu predstavu a aj sa snaží postupovať krok za krokom za svojimi cieľmi, no často mení svoje priority a nedokáže sa celkom odpútať od svojich minulých " hriechov" . Jej osobným číslom je 7 - Tajomnosť a je to meno vhodné pre znamenia Škorpióna, Vodnára, alebo Rýb. Vhodnou farbou je modrá. Spolužitie s takouto ženou nie je síce ľahké, ale veľmi pestré a plné nádherných prekvapení.

 

BRUNO - Toto meno pôsobí na svojho nositeľa ako " spomaľovač" . Darmo má v sebe mnoho nápadov, plánov a sklon k riskovaniu. Jeho meno mu vždy zabráni urýchlene niečo rozhodnúť, pustiť sa do nejakých prác bez dlhého premýšľania. Bruno si musí všetko premyslieť, naplánovať a počítať aj s negatívnymi reakciami, až potom, keď je pripravený, môže konať. Osobným číslom je 4 - Sila, no je to pomalá, mohutná a podkopávajúca sila, nie rýchlym útokom zdolávajúca prekážky. Skôr podomieľa pevné stavby a postupne zosúva základy aj tých najlepších budov. Tento človek je veľmi nebezpečným nepriateľom, jeho pomsta zasiahne všetkých, ktorí mu prekážali a stáli v ceste. Navonok pôsobí neškodne a každý ho berie len ako doplnok, nie ako osobnosť. No on nakoniec prerazí a jeho sila sa dostane na povrch. Potom sa všetci budú čudovať a obávať sa ho. V láske je stály, namá sklony k nevere, ale je vedľmi žiarlivý a sebecký. Toto meno je vhodné pre znamenia : Rak, Panna, Lev, Baran a vhodnou farbou je modrá.

 

BISTRÍK - Bystrík je dobrým priateľom, dôverníkom a manželom. Vie o čo ide v živote a čo je dôležité. Má rád jasno vo všetkých svojich vzťahoch a nerád klame, pretože jeho pamäť je deravá a nikdy si nepamätá nič pridlho. Je to výhoda, lebo zabúda aj na zlé a vie odpustiť skoro všetky hriechy svojim priateľom. V láske je nerozhodný, za mlada veľmi prelietavý, no keď sa rozhodne, potom niet nikoho a ničoho, čo by ho zviedlo zo správnej cesty. Ak mu jeho žena bude verná a nedá mu možnosť pochybovať o nej, potom sa aj on bude správať vzorne a bezchybne. Toto meno je vhodné najmä pre Váhy, Býkov a Kozorožcov, vhdonou farbou je zelená. Osobným číslom je 3 - Schopnosť.