VODNÁR 21.1 - 18.2

Znamenie vodnar

Vďaka Jupiteru pôjde u vás o jeden z najlepších rokov za posledných až dvanásť rokov. Zmobilizujete všetky svoje sily a nebude pre vás problém – sústrediť sa na svoj cieľ. Nenecháte sa odradiť, nech by vás postretlo aj nejaké rozčarovanie. Vašou úlohou bude pri akomkoľvek nezdare dokázať vstať aj z popola ako bájny Fénix! Z hľadiska pracovných úloh pôjde o rok trochu tvrdšieho nasadenia, ale tiež svedomitého snaženia, ktorým si zabezpečíte veľké uznanie a ocenenie. Stav pokoja by ste mali zažívať na poli zdravia, ak sa aj v tomto smere budete usilovne snažiť, aspoň spolovice tak, ako na poli profesnom. Venujte sa väčšmi sebe, nepotrebujete neustále druhým život organizovať.  Nesnažte sa ani stále dokola riešiť cudzie problémy, i keď vaše nutkanie vychádzať v ústrety a pomáhať, bude neraz obrovské.

ZDRAVIE - Nič vás nebude ničiť tak veľmi, ako stres. Ten vám dá kvalitne zabrať. Úplne paralyzovaný sa neraz budete cítiť pod jeho vplyvom. Dokonca budete rozprávať veci, ktoré vôbec vypovedať nemáte v úmysle. A potom to ľutovať. A opäť sa trápiť tým, že všeličo nezvládate. Za celé roky ste, milí Vodnári, v tomto smere žiaden pokrok nezaznamenali. Neustále vás táto slabosť prenasleduje a je prameňom všetkých vašich zdravotných ťažkostí. Tento rok tomu ale nebude inak. Váš duševný nepokoj bude všadeprítomný. A poriadne ním pôjdete iným na nervy.

 PRÁCA A FINANCIE - Už počas prvých mesiacov roka vám Merkúr môže priniesť rôzne zmeny, a to aj veľké, ba i radikálne. Bude vás ovládať túžba priblížiť sa k iným métam, vyskúšať si nové krídla, vytýčiť si nové ciele. K tomu bude potrebné omnoho tvrdšie nasadenie, nepostačí len usilovné snaženie. Týmito krokmi, ktoré z hľadiska pracovných záležitostí tento rok urobíte, si môžete zabezpečiť celkom sľubnú budúcnosť. Hviezdy signalizujú, že je pre vás pripravená pôda na to, aby ste prevzali väčšiu zodpovednosť.

LÁSKA A VZŤAHY - Napriek tomu, milí Vodnári, že mnohí žijete vo zväzkoch, manželstvách, či vzťahoch iného druhu, budete až neskrývane presadzovať svoju túžbu po voľnosti. Vám sa proste nedá vyhovieť. Na jednej strane po vzťahu a po partnerke/partnerovi/ túžite, no na druhej strane chcete všetko robiť vo vlastnej réžii. Vymaniť sa z prílišnej oddanosti. Ústupky, dohody, tolerancia – nebude nič, čo by ste tento rok chceli mať v obľube. Všetci iní sú podľa vás ideálnejší, než je tá/ten/, ktorého máte doma. Lenže práve toto – ste vy!

 

RYBY 19.2 - 20.3

znamenie rybyPod akousi ochranou z hora sa budete nachádzať od samého začiatku roka – až do začiatku júna. Počas celého prvého polroka sú vám hviezdy a hviezdičky naklonené, preukazujú vám svoju priazeň a vám by sa nemal „podariť“ veľký prešľap. Ani skutkom, ani slovom si nezískate nepriateľov. Začnete využívať nové šance a nasmerujete sa k novým obzorom...navyše budete mať k dispozícii aj obrovský elán, ktorý určite zužitkujte. Niektoré z dlhoročných priateľstiev sa môže zmeniť na hlboký cit a vážny vzťah. Odrazu vašou prioritou už nebude práca. Ani na tú však nezabúdajte! A práve počas druhého polroka si ju rozdeľujte rovnomerne, pretože záver roka si na tomto poli bude vyžadovať od vás akosi veľa síl.

 

ZDRAVIE - Radosť zo života, energia, vitalita – bude z vás doslova sršať. Nič neočakávané, prekvapivé a už vôbec nie zákerné – sa neobjaví. Ak upravíte stravovacie návyky, neobjavia sa u vás vážnejšie komplikácie. A neberte to len ako slovnú hračku. Skladba potravín na vašom tanieri, vám zabezpečuje naozaj veľa. Práve tým ovplyvníte svoj lymfatický systém, ktorý je najpodstatnejšou časťou vášho organizmu.

PRÁCA A FINANCIE - Dopracujete sa k väčšiemu prílivu financií ako vlani, čo vás iste poteší. Aj poniektoré zo svojich dlhov splatíte, a ak nie, tak sa vám budú splácať aspoň ľahšie. Narábajte hospodárne aj s nadbytkom. Nemusíte hneď všetko minúť. Je pravdou, že sa vám bude dariť, v práci či podnikaní a bude fajn, občas urobiť radosť sebe i svojim milovaným.

LÁSKA A VZŤAHY - Pre viacerých z vás, milé Rybičky, si rok 2020 pripravil zaujímavé a vzrušujúce dobrodružstvá. O to úžasnejšie, že sa môže objaviť aj skutočná láska a prehĺbenie tohto citového puta. Dôležitý bude úvod roka a potom leto. Práve v tom čase máte veľkú šancu stretnúť sa z čias dávnominulých. Budete na ťahu – skúsiť dať tejto osôbke novú šancu a zažiť spolu nový začiatok, alebo sa so svojimi pocitmi k nej definitívne vysporiadate. Poniektorých z vás bude lákať ešte väčší adrenalín – románik na pracovisku, dokonca so zadaným partnerom! Nuda a rutina – tento rok - na poli akýchkoľvek vašich vzťahov – priestor mať nebudú.

 

BARAN 21.3 - 20.4

Baran znamenieV roku 2019 vám všeličo prešlo, aj ak ste zašli priďaleko...za pomyselnú červenú čiaru. V roku 2020 vám už všetko neprejde. Nič nehrmoťte! Ani na poli zdravia, ani v komunikácii s blízkymi. Najväčší dôraz bude na vás klásť nositeľ šťastia – Jupiter a doslova poháňať vás k svedomitosti, k snaživosti a ešte lepšej organizácii svojho života...i keď, tá nikdy nebola zlá. Práve naopak. Aj počas tohto roka, vďaka svojej húževnatej náture a ohromnej energii, ktorej vždy v sebe máte nakumulovanej vo vrchovatej miere, sa pohrniete do celej plejády aktivít. Len aby sa vám nestávalo, ako neraz, že budete musieť mlieť potom z posledných síl. Snažte sa vyhýbať unáhleným rozhodnutiam, zbrklosti, inak sa vám podarí (a nie raz) všeličo prešvihnúť. Práve v tých, pre vás dôležitých vzťahoch. Práve tie rozvážne kroky - vás privedú k úspechu.

 ZDRAVIE - Energie síce máte v sebe dostatok, ba až na rozdávanie, no i tak nie je múdre zachádzať až do extrémov a siahať tak hlboko do svojich fyzických rezerv. Všetko potrebujete mať dokonalé, bezchybné a váš spôsob zmýšľania vás k tomu aj neustále poháňa. Ale prepísknuť môžete aj vy. Na to nezabúdajte. Ako prvá vám o tom dá vedieť chrbtica, ak správnu mieru neustrážite. Aspekty súvisiace s postavením Pluta môžu privodiť oslabenie zraku aj celého pohybového aparátu.

PRÁCA A FINANCIE - Vzťahy na pracovisku vás zvlášť veľkou spokojnosťou napĺňať nebudú. Nielenže tolerancie bude akosi pomenej, ale tiež napätie v kolektíve vám občas dá poriadne zabrať. To sa bude premietať aj do výkyvov vašich nálad a vtedy máte pocit, že sa vám vymykajú veci z rúk. Ceňte si preto peniaze, ktoré zarobíte v takýchto náročných a nelichotivých podmienkach. Nenechajte sa zlákať v obchodoch k takému míňaniu, ako ste to robili vlani.

LÁSKA A VZŤAHY - Nechcite za každú cenu dokazovať svoju prevahu a silu, nechcite presvedčiť svojich blízkych či svoje okolie o tom, že máte vždy pravdu. Vnucovaním svojich názorov a presvedčení sa obľúbeným nestanete. Snažte sa netlačiť vždy na pílu, ale zmierniť svoj tlak. Ak budete mať úprimný úmysel tak urobiť, iste sa vám to podarí a až žasnúť budete, ako to tí, na ktorých vám záleží – ocenia.

 

BÝK 21.4 - 20.5

Byk znamenieVáš zaužívaný, železne vo vás zakódovaný praktický, ba úplne materialistický pohľad na svet bude tak mocne dominovať počas tohto roka, že akýkoľvek neúspech na poli financií vás úplne vyvedie z miery. Rozhodí vás z vášho pokoja a vnútornej vyrovnanosti. Našťastie, takýchto etáp nebude v tomto roku u vás až tak veľa. Poväčšine sa budete môcť radovať zo života, pretože ten bude plný príjemných prekvapení a úspechov pri realizácii vašich túžob a snov. Nešetrite, ak ich zažiť chcete. Finančne si čo najviac prilepšiť majú šancu Býci narodení počas prvej dekády. Pozor na extrémy! Najprv budete leňošiť, potom to s prácou preháňať, a odtiaľ práve pramenia vaše zdravotné problémy. Ale ani tie by vážne byť nemali. Tento rok je pre vás veľmi prajný, môžete sa tešiť ale samozrejme, tiež všetko pre to, aby takým bol, aj urobiť. Šťastie vám bude naklonené!

ZDRAVIE - Pozitívne planetárne vplyvy sa vzťahujú práve na vašu zdravotnú stránku. Nepestujte si preto žiadne obavy. Obzvlášť vy, milí Býci, narodení v 3. dekáde, budete nielen miláčikmi hviezd, ale tiež vaša chuť budovať si perfektnú kondíciu, bude rásť zo dňa na deň. Občas sa ale môžu objaviť problémy s vylučovaním, hlavne v čase sporov, konfliktov a hádok, ktoré nebudete vedieť stráviť.

PRÁCA A FINANCIE - Už počas prvých mesiacov roka budete pod prajným vplyvom hviezd a vývoj vašich pracovných záležitostí naberie ten správny spád. Všetko ešte poistí Merkúr a Mars, ktorí vás postrčia na vašej ceste k zhmotňovaniu vašich túžob. A vy si budete môcť doslova vyberať z výborných šancí a možností, ktoré sa pred vami budú zjavovať takmer na každom kroku. Tešiť sa môžete aj na dlhodobé zisky!

LÁSKA A VZŤAHY - Pod retrográdnym vplyvom vašej Venuše zažijete neraz rozčarovanie a sklamanie v partnerskom vzťahu, ale nemusí ísť len o ten. Celkovo vzťahy v tom čase budú u vás podrobované skúškam, ocitať sa budú v kríze a aj hádok pribudne. Našťastie tento jej vplyv, ktorým dokáže poriadne skúšať vašu trpezlivosť – vydrží len počas jari. A hoci tieto jej „kúsky“ vyzerajú na prvý pohľad ako negatívne, práve „vďaka“ nim prehodnotíte svoje dôležité vzťahy a veľmi jasne zaujmete striktný postoj k svojim prioritám. Snažte sa ale neunáhliť, všeličo totiž vrátiť nepôjde, ak by ste sa unáhlili.

 

BLÍŽENCI 21.5 - 20.6

blizenci znamenieZáležitosti tohto roka budú u vás napredovať často podľa vašich predstáv. Bez zbytočných obáv, v kľude si budete môcť nažívať. Vaša energia, akcieschopnosť, odvaha a odolnosť vám pomôžu vyriešiť akékoľvek problémy, presadiť sa a zabezpečiť si úspech. A tiež byť odolným/odolnou/ proti ochoreniam. Vždy ste bojovník, plný odvahy, teraz jej nebudete mať ešte viac. Iba ťažkosti v nepriaznivo sa vyvíjajúcom vzťahu vás dokážu obrať o more energie. Avšak vďaka svojej inteligencii a ohromne dobrej komunikatívnosti zvládnete a „zlikvidujete“ aj nepohodu v sebe, práve odtiaľ prameniacu. Preto už v zárodku sa „obujte“ do svojej zatrpknutosti, ak sa čo len trochu ohlási.

ZDRAVIE - Akosi pozabúdate na pravidelný pohyb. Hľadáte si dôvody, prečo sa nedá, namiesto toho, aby ste hľadali spôsoby, ako by sa dalo. Váš oslabený nervový systém vykazuje istý stupeň nebezpečenstva. A ani obličky nebudú na tom nijako skvele. Investujte svoju snahu a energiu do vylepšovania seba samého po každej stránke – fyzickej i psychickej. Nezabudnite vylúčiť z jedálneho lístka príliš mastné potraviny a sladkosti.

PRÁCA A FINANCIE - S obrovskou vervou sa budete vrhať do pracovných záležitostí. Ibaže zistíte, ba do dôsledkov si uvedomíte, že všeličo, čo kedysi fungovalo, už nefunguje. Určite nie k vašej spokojnosti. Zbytočne budete iných viniť z vlastných nezdarov. Mnohé vo svojom živote otočíte naruby. Dokonca môžete položiť základný kameň svojej novej profesii, novému zamestnaniu, ktorý sa v budúcnosti ukáže ako pevný pilier. Urobte tak počas jari, alebo v úplnom závere roka.

LÁSKA A VZŤAHY - Od náročných vzťahových piruet sú oslobodení predovšetkým Blíženci 2. a 3. dekády, neznamená to však, žeby im nemalo byť v láske dopriate. Dôraz klaďte na správnu a zrozumiteľnú komunikáciu, nedorozumenia a komplikácie vo vzťahu by mohli vzniknúť z chybného vzájomného pochopenia. Ak sa tak nestane, o čo sa iste usilovať budete, dočkáte sa hojnosti, štedrosti v oblasti citov, mnohých krásnych okamihov a upevnenie partnerského puta.

 

RAK 21.6 - 22.7

Rak znamenieBrány nových príležitostí, šancí a možností sa vám otvoria tento rok dokorán. Takmer všetko, po čom túžite, budete môcť získať od začiatku júna. Oplatí sa teda vyčkať s dôležitými rozhodnutiami, odložiť ich radšej (ak je to možné) na druhú polovicu roka. Ustrážte ale svoje Ego, aby v honbe za svojimi cieľmi nebolo príliš bezohľadné či kruté k svojim blízkym. Stáva sa vám to, žiaľ, pomerne často. A práve tento rok môže byť tým, kedy váš partnerský vzťah v dôsledku vášho pričinenia zažije veľké turbulencie. Prudké striedanie nálad, ochladenie vo vzťahu a vzájomné vzdialenie sa jedného od druhého – nebude možné necítiť. A hoci navonok sa budete tváriť, že váš život plynie pohodovo, že veci sú také, aké majú byť... a majstrovsky budete skrývať duševné napätie, veľa šťastia vám takýto stav – neprinesie. Kde ste nechali tú vašu povestnú schopnosť empatie?

ZDRAVIE - Nič nebude pre vás dôležitejšie, ako tlmiť napätie v sebe a nepodliehať tak nadoraz nervozite. Nič nemení na veci, že to vždy nedávate najavo, o to horšie možno, že to betónujete v sebe a obraciate túto negatívnu a dosť deštruktívnu energiu proti sebe, do svojho vnútra. Váš imunitný systém sa tým úplne rozladí, vaša psychika vás rozhodí a odolnosť sa rapídne znižuje. Aj kvadratúry nad vašou hlavou signalizujú možné ťažkosti zdravotného charakteru, hlavne v prípade, že budete nechávať voľný priechod svojim pôžitkom a tukové vankúšiky budú pribúdať.

PRÁCA A FINANCIE - Doslova chŕliť budete nové nápady, akoby ste ich vyťahovali z kúzelného klobúka. I spolupracovať budete výborne, nebudete si ani sebecky presadzovať za každú cenu svoje stanovisko. Merkúr vo výbornom postavení už na prelome februára/marca spustí celú kaskádu pracovných možností...všetko dostane ten správny smer. Vaša sebadôvera vzrastie, vaše schopnosti ukázať, čo vo vás je, neostanú bez povšimnutia nadriadených. Čas bude vhodný aj na vycestovanie za prácou do zahraničia.

LÁSKA A VZŤAHY - Vo vodách vzťahov môžete plávať oveľa pokojnejšie ako minulý rok. Aj keď ste géniami flirtovania, erotické iskrenie sa mimo partnerstva konať nebude. Aj napriek prekvapivo dlhodobému pokoju sa občas nejaký ten dažďový mráčik nad vašou hlavou predsa len objaví. Nedôjde k žiadnemu zemetraseniu, len k slabým záchvevom pôdy pod nohami, ak budete prístupnejší vkusu a názorom svojich najbližších.

 

LEV 23.7 - 22.8 

Lev znamenieČasto si budete lámať hlavu nad tým, čo úžasné ešte vniesť do svojho života, čo docieliť, ako svoj život spestriť, vylepšiť. Neraz vás bude ovládať pocit, že žijete v akejsi zažitosti a rutine. Stereotyp nie je nič pre vás, no niekedy je lepšie držať sa toho, čo už máte a starať sa o istoty, ktoré máte...ba poistiť si ich ešte väčšmi – do budúcnosti. Urán zo znamenia Býka sa totiž tento rok dostane do dosť agresívneho postavenia k vášmu Slnku a tento fakt trochu varuje. To však nie je všetko. Aj Saturn s Jupiterom sa dostane do opozície, a preto nie je vylúčený vo vašom živote aj negatívny a dosť nečakaný zlom. Ak máte tušenie, čo by to mohlo vo vašom prípade byť, čo vás najväčšmi trápi – snažte sa zakročiť v predstihu. Len tak udržíte vládu svojich vecí vo svojich rukách. Všetko robte s rozvahou a nezabúdajte, že je skutočne rozumné 2x merať a raz rezať.

 

 

 ZDRAVIE - Úplne nevyhnutná bude rovnováha vo všetkom, čo budete robiť, ako sa budete o seba starať, koľko si dopriavať. Usilujete sa o ňu – práve počas tohto roka – zo všetkých síl. Všeličo by sa vám mohlo vypomstiť, čo ste po minulé roky zanedbali, odignorovali, či prešli bez povšimnutia. Je tu rok dopadu, dôsledkov, a verte, za všetko sa platí. Nečakaný „zásah“ by mohol úplne naštrbiť vaše zdravie, dokonca až tak, že opraviť by už daný „defekt“ nebolo možné.

PRÁCA A FINANCIE - Tak ako po iné roky, aj počas tohto roka, si dopriavať budete len málo oddychu. Vaša pracovná vyťaženosť býva až neskutočná. Len málo je ľudí ako vy, ktorí si toľko naváľajú na svoje plecia a všetko aj bezpochyby zvládnu. Proste aj tento rok budete excelovať. Vaše schopnosti, vaše zručnosti, váš um, prehľad, celý váš potenciál – bude doslova závideniahodným. Budú sa o vás vyjadrovať len v superlatívoch. Aj druhých nakazíte svojim entuziazmom.

LÁSKA A VZŤAHY - Retrográdny pohyb Venuše na vás nebude mať nijako obmedzujúci účinok, ba nebude vás vo vzťahoch ani veľmi zarmucovať. To vďaka Slnku, ktoré u vás jej v tom dokáže nielen zabrániť, ba ponúkne vám táto Bohyňa Lásky v tomto roku dobroty veľmi zaujímavých chutí. Platí to len v prípade, že nebudete zahľadení len do seba, milí Levíci, a nebude z vás vyžarovať ľahostajnosť.

PANNA 23.8 - 22.9

panna znamenieVšetko vaše úsilie, všetky snahy a aktivity budú tento rok korunované úspechom. Vavríny budú vašim miestom, na ktorom sa budete často ocitať...ba vyhrievať. A skutočne úspešné obdobie príde už skoro, spolu so začiatkom jari. A vydrží dlho. Budete sa nachádzať pod prajným a silným účinkom planéty Urán. Ak sa čosi nečakané udeje, a zmeny veru prídu - budú mať určite pozitívny náboj, urobia vám radosť a vaše úsilie bude vysoko oceňované. Mierne komplikovanou môže byť pre vás jeseň, a to v riešení problémov, ktoré sa vlečú dlhé obdobie a na ústretové kroky z druhej strany čakáte zbytočne. Zrejme už pritvrdíte. Najlepším bude záver roka, zvlášť vo financiách. Pustiť sa môžete v tom čase aj do riskantných aktivít.

ZDRAVIE - Každý kto vás pozná vie, že si na svojom zdraví dávate vždy veľmi záležať. Nič neberiete len tak, na ľahkú váhu, nad ničím nemávnete len tak, rukou, takže vás poteší skutočnosť, že pravdepodobnosť vážnejších zdravotných problémov vám hviezdy vôbec neukazujú. Práve naopak, akoby nad vami bdel po celý rok anjel strážny. Badateľným bude i pokrok, ktorý ste docielili v práci na sebe, hlavne v spôsobe myslenia a vnímania. Učíte sa aj tie negatívnejšie stránky života brať s väčšou ľahkosťou a stále sa v tomto pokroku v myslení a udržiavaní vnútornej rovnováhy zdokonaľujete. Práve preto budete mať neraz vyhrané.

PRÁCA A FINANCIE - Váš vnútorný oheň bude inšpirujúci pre ostatných. Hviezdy však prezrádzajú, že aj napriek všetkým svojim vynikajúcim schopnostiam sa do vašej práce tento rok môže vlúdiť malá chybička, ktorá môže mať veľké následky. Hlavne ak sa budete rozhodovať unáhlene. Neraz potláčate pocity nespokojnosti a potom, keď sa prederú na povrch, povedú k sporu. Rozhodne nevyrieknite nič, kým nenapočítate do sto.

LÁSKA A VZŤAHY - Nič neduste v sebe. Nie je treba nosiť v sebe krivdy. Veci sa vyriešia omnoho skôr, ak sa odhodláte k otvorenému rozhovoru, vždy vtedy, keď sa ten pocit  vo vás udomácni. Väčšmi než na partnera/partnerku/ sa zameriavajte na seba. Vždy je to predovšetkým o vás! Čo zvládate, a čo nie. V čom sa musíte polepšiť, či veľa učiť. Nájsť rovnováhu, ktorú kvôli niekomu stratíte, je neraz pre vás veľmi zložité. Hlavne jeseň na takéto riziká u vás poukazuje.

VÁHY - 23.9 - 23.10 

Vahy znamenieO svoje istoty a šťastie, ktoré ste si vydobyli a vybudovali – len tak neprídete. Rozdané karty pre tento rok sú u vás vysoké, ba i nejedno eso je medzi nimi. Ba i množstvo krásnych emocionálnych zážitkov a pocitov spokojnosti vám prinesie rok 2020. Črtajú sa aj romantické zápletky a možnosti, stretnúť zaujímavého partnera/partnerku/, ktorý bude sršať nielen originalitou, ale tiež vekový rozdiel medzi vami môže byť nevšedný. O čo by ste sa ale mali starať čo najstarostlivejšie? O vlastné zdravie. Hviezdy signalizujú ťažkosti, bolesti, ba až sťažený pohyb. A to by boli skutočné starosti! Buďte preto radšej v strehu a ak deficit svojej starostlivosti o zdravie už aj pociťujete, vrhnite sa na „odstraňovanie škôd“ kým nie je neskoro.

ZDRAVIE - Planéty signalizujú počas tohto roka u vás nielen ťažkosti, ale možné sú i komplikácie na poli zdravia. Pokúste sa vraziť viac snahy do prevencie aj do opatrnosti. Hlavne končatiny a hlava budú v ohrození. Dodržiavajte správny pitný režim, citlivejšími budú tento rok vaše obličky. Nič im neuškodí viac ako málo vody a chlad. Doprajte si masáže, zábaly, saunovanie, a máte väčšiu šancu predísť všetkým nástrahám.

PRÁCA A FINANCIE - Malichernostiam venujete neraz veľa času i pozornosti, kým dôležité veci akoby sa vám stratili z dohľadu. Akoby ste omylom prehodili výhybku. Nedivte sa preto, ak vás počas tohto roka zastihnú aj dosť zložité skúšky, ba uštedria vám aj príučky. Našťastie, Saturn nedopustí, aby vám bolo ublížené, ak bude vaše správanie férové.

LÁSKA A VZŤAHY - V láske a milostných vzťahoch sa pripravte na pestrú paletu udalostí a tiež na to, že väčšiu časť vašej vrodenej rezervovanosti bude potrebné nahradiť väčšou otvorenosťou. Tiež váš emocionálny rozruch bude treba nahradiť väčším pokojom. Ak žijete v manželskom zväzku a patríte navyše k zrodencom októbrovým – pripravte sa na poriadnu rošádu. Slovných potýčok bude neúrekom a môžete si v nich aj poriadne ublížiť.

ŠKORPION 24.10 - 23.11

skorpion ynamenieSnažte sa zvládať svoje emócie, stať sa pokojnejšími, a občas radšej aj hluchými. Vnesiete tým do svojho života viac radosti a šťastia. Otvorte cestu solídnej komunikácii, tá vás privedie k správnym rozhodnutiam. Práve zvládanie debát s partnerom môže byť pre vás dosť náročné. Tolerantnosti a diplomacie po spoločne prežitých rokoch a zložitých skúsenostiach u vás dosť ubudlo, a konflikty sa vo vašom vzťahu rodia a rastú ako huby po daždi. Uplatnite väčšmi svoju bystrosť a rozvahu, z nadhľadu sa pozerajte na riešené záležitosti. Obohaťte svoje schopnosti o ten nadhľad. Potom sa vám podarí premeniť svoj vnútorný emocionálny rozruch na väčší pokoj a budete mať vyhrané. A rok 2020 môže byť pre vás naozaj priaznivým, všetky ostatné sféry vášho života signalizujú, že si polepšíte.

ZDRAVIE - Jupiter vás bude hladiť svojimi prajnými energiami, nedopustí, aby sa na vás zviezlo čosi ťažké, či nebezpečné. Vďaka nemu pocítite príliv síl, optimizmu a pre druhých budete svetlom, ktoré dokáže rozjasniť ich dni. Váš výnimočný dar bude pre mnohých drogou. No aj seba naštartujte, do ozdravného životného štýlu. S elánom sa doň pustite. Nebude existovať nič, čo by ste nezvládli. Neprejedajte sa a zvlášť večer si dávajte pozor na to, aby večera vaša – bola skutočne len ľahkou večerou. Super pocit zo zhodených kilogramov na seba nedá dlho čakať.

PRÁCA A FINANCIE - Náročnosť z obdobia v závere minulého roka budete pociťovať takmer počas celého prvého polroka. Úspechy, na poli práce prídu k vám spolu s letom. Rozdiel to bude veru markantný. Potom už svoj talent a schopnosti uplatníte v plnej miere. Ste silná osobnosť, ktorá zvládne naozaj veľa! Budete mať aj mnoho iných plusov. S ľahkosťou si budete získavať spriaznené duše i sympatie. Saturn má v úmysle privodiť výkyvy vo vašich financiách. Zďaleka nepôjde u vás o stabilný rok.

LÁSKA A VZŤAHY - Dominovať bude po celý rok vaša spokojnosť. Tá však bude len relatívna. Vždy sa nájde nejaký rušivý faktor. Vaše retrográdne planéty – Mars i Pluto – budú rozpútavať vo vašom živote náhle konflikty. Budú vás tlačiť k tomu, aby ste väčšmi než seba brali do úvahy potreby a žiadosti iných. Aby ste pomáhali, súcitili, starali sa, boli oporou. Planéty vám svojou ústretovou rukou zamávajú len v úvode roka, do polovice apríla a potom až po vašich narodeninách.

STRELEC 23.11 - 21.12

strelec znamenieDovoľte vyniknúť kvalitám svojej osobnosti! Nepripúšťajte si, žeby vám budúcnosť mohla priniesť niečo iné, ako úspech. Nepríjemné aspekty minulých rokov tento rok konečne definitívne odchádzajú zo svojho vplyvu na vás. Ďalšiu lavínu nepríjemností v podobe podrazov a falošnosti neočakávajte. To vy neznášate, ale vyhnúť sa tomu vždy nedokážete. Snažte sa svoj čas tráviť zmysluplnými aktivitami, planéty prezrádzajú prospech z dobre vykonávanej práce. Nemajte strach expandovať ďalej. Vzťahy nadviazané počas tohto roka, vás v pracovnej oblasti môžu postrčiť o dosť ďalej dopredu a to môže byť veľmi dôležité, pre váš nasledujúci život. Vo svojej podstate ste rodený optimista, ba priam zázraky dokážete, ak je treba pomôcť či podporiť ľudí, na ktorých vám záleží. Nad tým všetkým však panuje vaša psychika, ktorú sa snažte udržiavať v čo najväčšej harmónii.

ZDRAVIE - Bude sa vám to zdať ako paradox, že práve v lete vás dobrá kondícia opustí, a zdravie vás bude poslúchať menej. Náreky nepomôžu. Svojho ducha i telo udržiavajte v tom najlepšom stave, ale aj v čase, keď vás nebolí vôbec nič. Neptún sa totiž bude snažiť vyvíjať snahy uškodiť vám, trochu zavariť a váš organizmus oslabiť. Ak budete svoje telo pravidelne detoxikovať a nejesť piate cez deviate, jeho úsilie môže vyjsť nazmar. Alergici počas leta dostanú ale zabrať viac než si to vedia dnes predstaviť.

PRÁCA A FINANCIE - Ak chcete tento rok svoje financie rozmnožiť, milí Strelci, investovaním do nehnuteľností, idete správnym smerom, urobte tak ale, ak je to možné, medzi začiatkom mája a začiatkom októbra. V tom čase sú vám hviezdy v tomto smere mimoriadne naklonené, budú vás zasypávať svojou priazňou i prajnosťou. Mimo tohto obdobia pristupujte k svojej práci s omnoho väčšou zodpovednosťou i vážnosťou, pretože Jupiter vás bude podrobovať skúškam, možno i zložitým.

LÁSKA A VZŤAHY - Pripravte sa na veľké hojdačky. Chvíle súladu, súzvuku vo vzťahoch, obdobia harmónie sa budú striedať s obdobiami náročných výziev a skúšok. Najťažšie zvládnuteľným obdobím bude druhá polovica jari a takmer celé leto. Jupiter bude cúvať, svojimi energiami vám bude hádzať polená pod nohy a zdržiavať chod tých vecí, ktoré by ste potrebovali, aby čím skôr napredovali. Odsuňte trochu city do úzadia, a snažte sa záležitosti vo vzťahoch pochopiť trochu viac rozumom.

 

KOZOROŽEC 22.12 - 20.1

kozorozec znamenieVeľa z toho, po čom už dlho túžite, máte tento rok na dosah. Pozitívne sa nalaďte! Hoci to bol dlhý a náročný maratón, ste blízko...sústreďte sa na beh v cieľovej rovinke. S neochvejným odhodlaním a odvahou si zapýtajte od osudu čokoľvek. Zdoláte všetky prekážky, ničoho sa neobávajte. Prekážky sú predsa skúšky, Saturn vám ich rád prináša. Vy ste sa nikdy nevzdali. Preto ste dnes až tam, kde ste. Aj keď vám neraz narušili vaše plány, či zaútočili na vaše istoty. Jupiter vo skvelom aspekte vám dopomôže k tomu, aby všetko dopadlo pre vás dobre. Ale pod tlakom Saturnu budete donútení, milí Kozorožci, snažiť sa ešte viac a vyvíjať aktivity rôznymi smermi. Najlepším a najúspešnejším obdobím bude pre vás obdobie od 31. marca do 13. mája, ale tiež nasledujúce obdobie do 28. júna sa vám podarí všetko, ak budete čo len trochu chcieť.

ZDRAVIE - Energie budete mať za dvoch už od začiatku roka. Vďaka planetárnym konšteláciám bude váš imunitný systém pracovať ako švajčiarske hodinky a vám ani nenapadne, že by sa vôbec nejaké ochorenie mohlo objaviť a skomplikovať vám život. A nebudete sa mýliť. Nijaké komplikácie ani na obzore nie sú. Mocní planetárni vládcovia to nepripustia. A že sa občas objavia bolesti krížov...to pre vás ničím novým nebude.

PRÁCA A FINANCIE - Poženú vás dopredu vaše záujmy a túžba ešte väčšmi sa presadiť. Vaša sebareflexia bude výborná a tak vám nehrozí, žeby ste nevedeli ostať v realite, ba i nohami na zemi. Prajné energie, tento rok úradujúce nad vašou hlavou, budú vodou na váš mlyn. Pobežíte v ústrety veľkému úspechu, dvere sa pred vami budú otvárať kamkoľvek prídete. Odhodláte sa vyskúšať i to, na čo ste si doteraz netrúfli.

LÁSKA A VZŤAHY - Od jari do jesene prídu do vášho života mnohé chvíle plné lásky. Vylepšia sa i vzťahy rodinné, aj tie, ktoré dosť škrípali v minulých rokoch. Samozrejme, v žiadnom vzťahu to nejde tak, aby nevznikli žiadne nezhody, ale tie vaše vzťahy – doma i na pracovisku – budú tento rok veru harmonické. Až vy sami, milí Kozorožci, budete vo veľkom údive, ako sa dokážu veci hladúčko vyvíjať.